Son Yorumlar
Bağlantı Köprüsü ne oldu?
sayın yetkililere hep beraber soralım
köprümüz yapılacakmı yapılmayacakmı
Yorumu Oku

Geyve Belediyesi geleneksel iftarı
EVET 7000 KISILIK YER AÇILDI VE 7000 KISILIK YEMEK YAPILDI AYAKTA KALA...
Yorumu Oku

İftarın ardından gelen şikayetler
TEBRİKLER GEYVE.COM
BENDE AK PARTİLİYİM AMA DOĞRUYA DOĞRU GEYVEDE YAŞANAN İFTAR REZALETİNİ...
Yorumu Oku

İftarın ardından gelen şikayetler
Fth54@gmail.com
Kimsede çıkıp demiyorki masalarda ak parti broşürünün ne işi var!
Yorumu Oku

Bağlantı Köprüsü ne oldu?
KANDIRILDIK
SÖYLENECEK SÖZ BAŞKAN GEZİYOR SORUN NE OLDU DİYE BAKALIM NE DİYECEK ON...
Yorumu Oku

 
Selim Gündüzalp hayatını kaybetti!
Çarşamba, 13 Eylül 2017

Selim Gündüzalp hayatını kaybetti! Geçtiğimiz Mart ayında Geyveli çocuklarla buluşmuştu.. Sakarya'nın ve Türkiye'nin tanıdığı yazarlardan Selim Gündüzalp, kalbine yenik düştü..

Adapazarı Yeni Cami semtinden olan 63 yaşındaki yazar Selim Gündüzalp, geçirdiği kalp krizi sonrasında hayatını kaybetti

Türkiye'nin tanıdığı ve şehrimizin sevilen isimlerden biri olan Selim Gündüzalp, rahatsızlanınca hemen İzmit Kandıra Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Gündüzalp burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Gündüzalp'in vefat haberi çevresinde büyük üzüntüye neden oldu. Gündüzalp, Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde gençlerle başbaşa programları düzenliyordu..

Defin işlemleriyle ilgili olarak ta henüz bilgi verilmedi.

Selim Gündüzalp kimdir?


1954 yılında Adapazarı'nda dünyaya geldi. Sırasıyla Adapazarı Kurtuluş İlkokulu'nu, Adapazarı Merkez Ortaokulu'nu ve Adapazarı Lisesi'ni okudu.

1979 yılında, Marmara Üniversitesi Eğitim Enstitüsü Türkçe Bölümü'nden mezun oldu. 1968 yılında, ortaokul öğrencisiyken, günlük bir gazetenin tertip ettiği, bir şiir yarışmasıyla yazı hayatına başladı. Bir müddet basketbol ile ilgilendi.

Zafer Dergisi'nin kurucuları arasında yer aldı. 1977 yılının ilk aylarında ilk sayısı çıkan Zafer Dergisi'nde, o günden bu yana çalışmalarına devam etmektedir.

'Ölüm ve Ötesi'adlı ilk kitabı 1985'de Cihan Yayınları'nda neşroldu. 1986'da Zafer Yayınları'nda, aile serisinde 'Ölüm Son Değildir' adlı kitabı çıktı. 1991 yılında 'Ölüm Son Değildir' adlı kitabı, küçük cep kitabı olarak basıldı.

Ölüm Son Değildir 1, 2 ve 3 adlı kitapları, sırasıyla 1999, 2001 ve 2002 yıllarında basıldı. 1991 yılında Zafer Yayınları'nın da kurucusu olan Selim Gündüzalp, 2002'den itibaren toplamı 15 adet olan öykü dizisi kitaplarını çıkarmaya başladı.

2003 yılında deyimler ve öyküler dizisini oluşturmaya başladı. 2003 yılında Zafer Yayınları'nın bir alt kuruluşu olan Uğurböceği Yayınları'nın kuruculuğunda da bulundu. Uğurböceği Yayınları şu an 120'ye yakın kitabıyla yayın hayatına devam etmektedir. Uğurböceği Yayınları'nda birçok kitabın yayına hazırlanmasında katkıda bulunmuştur.

Ayrıca bu yayınevinde başka bir müstear isimle, çocuklara yönelik çalışmalar da yapmıştır. 'Allah ve Dua','Allah ve Ümit' ve 'Allah ve Aşk' isimli tefekkür kitaplarının, 'Serap' isimli bir romanın da yazarıdır. Ayrıca 'Asr-ı Saadetten Öyküler' adıyla bilinen bir diğer öykü dizisine ve daha birçok telif ve derleme kitaba da imza atmıştır.

Son olarak, Zafer Dergisi'nin bünyesinde yayın hayatına devam etmekteydi. Aynı zamanda Adapazarı'nda bulunan Zafer Kültür Merkezi'nde faaliyetlere devam ederken, Zafer Dergisi'nin 40 yıllık bir birikimi olan kütüphanesinin de tanzimi ile meşgul olmaktaydı....

SELİM GÜNDÜZALP, MART AYINDA GEYVELİ ÇOCUKLARLA BULUŞMUŞTU.. (HABER İÇİN TIKLAYINIZ)

 

Geyve Haberleri hakkındaki diğer yazılar
Gösterim: 856 | E-posta

İlk Yorumu Siz Yazın
RSS Yorumlar

Yorum Yaz
  • Lütfen Yorumlarınız Haberin Konusuna Uygun Olsun.
  • Kişisel Sözlü Kelimeler Silinecektir.
Adınız:
Başlık:
BBCode:Web AddressEmail AddressBold TextItalic TextUnderlined TextQuoteCodeOpen ListList ItemClose List
Yorum:Güvenlik Kodu:* Code
Bu Habere Yazılan Yorumlar Hakkında E-Posta Aracılığıyla Bilgilendirilmek İstiyorum

Yazdır E-posta
 
 
 
© 2000-2016 Geyve.com Sitedeki içeriğin tarafımızca oluşturulan kısmı kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Sitede kullanılan grafiklerin ikinci şahıslarca kullanılması yasaktır. Yer alan yorumlar ve haberlerden yazarları sorumludur.