Son Yorumlar
Geyve Belediyesi akaryakıt istasyonu kiraya çıkıyor
gündeme dair
geyve belediyesi işletme hakkı kendinde kalmak şartıyla aytemizle olan...
Yorumu Oku

Geyve Belediyesi akaryakıt istasyonu kiraya çıkıyor
satılık değil, kiralık
Emin bey, satılık değil, kiraya veriliyor :)
Yorumu Oku

Geyve Belediyesi akaryakıt istasyonu kiraya çıkıyor
gündeme dair
yıllık getirisi 320.000 bin tl den fazla olan yer neden satılmak isten...
Yorumu Oku

Ak Parti Geyve adayı Murat Kaya
geyve 1312 yılından beri işgal görmeyen
geyvemize daha iyi hizmet nasıl verilir onun çarelerini aramamız gerek...
Yorumu Oku

Ak Parti Geyve adayı Murat Kaya
BİHABER
ŞİMDİ MURAT KAYA VE ÇIKARCI ETRAFI ÇOK MUTLU GÖRÜNÜYOR FAKAT ŞİMDİDEN ...
Yorumu Oku

 
Fikret Özer, Geyve'nin sorunlarını ele aldı
Çarşamba, 28 Şubat 2018

Ayva diyarı yeşil Geyvemize yakışanı yapalım... Saadet Partisi Geyve İlçe başkanı Fikret Özer'den ilçemiz sorunlarından bazılarını dile getiren kısa ve özlü bir basın açıklaması.

İşte SP Geyve ilçe başkanı Fikret Özer'in basın açıklaması

AYVA DİYARI YESİL GEYVEMİZE YAKIŞANI YAPALIM

Ülkemiz genelinde yaşadığımız sıkıntıları saymakla bitiremeyiz.Terörden mi, işsizlikten mi, biten tarımdan- hayvancılıktan mı, iç göçten mi, her geçen gün daha da artmasından endişe duyduğumuz toplumsal kutuplaşmadan mı, olmayan kaynaklarımızın müsrifçe ve de üretken olmayan yatırımlara harcanmasından dolayı dışa bağımlılığımızın daha da artmasından mı bahsedelim.

Tabii bu ulusal sorunlarımızın çözüm mercii merkezi hükümetimizdir. Merkezi hükümetin uygulayacağı politikalar ile bu sorunları çözebiliriz.
 
Gelelim asıl konumuza;
Bizim ile ilgili, yereldeki, ilçemizdeki sorunlarımızı dile getirmeye.
 Tepeden aşağıya aynı yönetim alışkanlığı devam ediyor. Yerelde de kaynakların doğru değerlendirilmediğini görüyoruz. Kaynakların çiçeğe, böceğe, süse harcandığını görüyoruz.

Çözüm bekleyen, ilgi bekleyen bir yığın sorunumuz var.

Geyve parkı, Karaçay deresi, Geyve ovasındaki fabrikalar, Geyvespor,  Alifuatpaşa mahalemizin kapanan yoları, terkedilmiş görüntüsü, kapılarına kilit vurulan kapanan dükkanlar, boşa giden bizim cebinizdeki paralar.

Karaçay deresine yapılan yanlış politikalar sonunda her sene  bozulup yapılan yatırımlar. Geyve parkı her sene çevre düzenlemesi altında  bozulup yapılıyor. Bu senede birileri geldi kime sordu, kimler karar verdi bilmiyoruz. Bazı ağaçlarıda keserek Geyvemizin ortak malı olan ilçe parkını betonla doldurdu. Halkımızın çarşıya indiğinde,şehirler arası otobüsten indiğinde, ve otobüs bekler iken nefeslendiği, serinlediği asırlık meşe ağaçları ile kaplı şirin parkımız bilmem kaç yıllığına kiralanarak ticari alan haline getirilmiş.
 
Pazar günü Geyve'de fabrikalar bölgesine gitmiştik. Geyve'de iki fabrika dışında çalışan fabrika yok,diğer fabrikalar iflas etmiş, çalışan işçileri çıkarılmış, harabe halde kaderine terk edilmiş.

Geçtiğimiz pazar günü Geyvespor'un maçına gittik. Geyve Stadı'nın perişan halini görünce şaşkına döndük. Oyun alanı çamur içinde sanki pirinç tarlası, stad etrafı adeta çöplük. Stadın tribünlerine ulaşmak için, stad etrafından tarla  çamurunu çiğneyerek gitmek zorunda kalıyor seyirci. Çok değil azıcık bir zahmet ile  birkaç kamyon çakıl, mıcır dökülerek stadın etrafı çamurdan kurtarılamaz mı? Bu hizmeti sunacak bir makam yok mu ilçemizde?

Bu zorluklar içinde başta Geyvespor yöneticileri ve futbolcuları mücadele veriyor iyi sonuçlar alıyorlar. Bu şartlarda aldıkları sonuçlar bizi sevindirdi. Geyvespor'un elinden tutan ve canla başla çalışan başta Namık Cihan hocama, Erdinç Tuna abimize, oyunculara bu şartlarda gösterdikleri başarıdan dolayı tebrik ediyoruz.
 Stad içinde top alanında Erdinç abimizle Namık hocamı diz boyu çizme ile çamur içinde görmemiz bizi çok üzmüştür. Yetkililerin bu işe el atması ve Geyveli hemşerilerimizin Geyvespor'a sahip çıkması lazım.
 
Çeltikler mahallemizden stada ulaşımı sağlayan 300-500 metre  yolun asfaltlanması çok mu zor diye sormadan edemiyoruz. Stada giden bu yolun kenarlarına, stadın çevresine dökülen çöpler de neyin nesidir anlamak zor. Çöp ve çöp poşetleri ile kaplı bu alanın temizlenmesi ve bir daha çöp döktürülmemesi sağlanamaz mı? Buraların da yaşam alanı olduğunu unutmayalım.
 
Belediye meskun sahasının dışı olmasına rağmen Safibey -Çengel yolu üzerindeki mera alanlarının da yine bu yol kenarlarına dökülen çöplerin ve çöp poşetlerinin istilasına uğradığını üzülerek gözlemliyoruz. Yetkili mercilerimizin gereğini yağacağını umut ediyoruz.
 
Şunu da belirtmeden edemeyeceğim: Halk olarak da çevremize duyarsız olmayalım.
 
Ayvanın baş kenti Geyvemizi güzelleştirmek, güzel tutmak hepimizin görevi.

Halkımızın yöneticilerimizden güzel işler görme temennisini de dile getirmiş olmak çok bir şey değildir umarız.


Saygılarımızla.

Fikret ÖZER
Saadet Partisi Geyve İlçe başkanı

 

Geyve Haberleri hakkındaki diğer yazılar
Gösterim: 1230 | E-posta

Yorumlar (2)
RSS Yorumlar
1. 01-03-2018 08:19
geyveli
Ağzınıza sağlık Başkan. Gölgesinde serinleyip huzur bulduğumuz güzelim parkı kime sordular da betonlaştırıyorlar. kime sordularda ağaçları kesiyorlar? Yazık kimse sesini çıkartamıyor. Çıkartırsan hainsin.
Yazar geyveli (Misafir)
2. 20-03-2018 00:41
geyveli
Fikret abi hizmetin kimin için yapıldığını anladım 1-yakınını ihya etmek 2-dalkavukluk ve yalakalık 1-Bir ihale açarsın ihaleye giren şirket ya yakınındır belki de dolaylı şekilde bu şirkete ihaleyi veren kişinin ortaklığı vardır tek taşla iki kuş vurur hem hizmet yapar hemde parayı götürür. 2-Dalkavukluk ve yalakalık başımıza geçen şöyle bir olay geldi çalışmakta olduğum bir öğrenci yurdunun yanındaki spor salonuna geçtiğimiz günlerde cumhurbaşkanı geldi 1000 kişilik bir yurt çalıştığım yer 2 senedir çevresi rezalet, yollarında çamurdan yürünmeyen bir hali vardı fakat cumhurbaşkanı gelmeden 2 gün önce bir çalışma başladı inanılır gibi değil insanüstü bir çalışma yurdun çevresi öyle bir değişti ki inanılır gibi değil sonra dedim ki demek ki biz insan değiliz biz adam değiliz anlayana çok büyük bir hakaret bu aslında o belediye başkanı aslında şunu demek istiyor bu yaptığıyla vatandaşa ''siz adam değilsiniz,aslında siz insan bile değilsiniz sizin neyinize hizmet'' buradan bunu çıkarıyorum o kadar vergi öde o kadar hizmet et ama sana çamurlu dikenli yollar cumhurbaşkanı,milletvekili,bakan geldiği zaman cennet bahçeleri, iyi oluyor bize hak ediyoruz bunu bir büyükbaş gelsin merak etme stadyumu da yaparlar,çöpleri de toplarlar hepsi olur 2 gecede dua edelimde ağamız tez zaman köyümüzü ziyaret etsin yoksa gördüğümüz göreceğimiz rahmet bu.
Yazar Efe (Misafir)

Yorum Yaz
  • Lütfen Yorumlarınız Haberin Konusuna Uygun Olsun.
  • Kişisel Sözlü Kelimeler Silinecektir.
Adınız:
Başlık:
BBCode:Web AddressEmail AddressBold TextItalic TextUnderlined TextQuoteCodeOpen ListList ItemClose List
Yorum:Güvenlik Kodu:* Code
Bu Habere Yazılan Yorumlar Hakkında E-Posta Aracılığıyla Bilgilendirilmek İstiyorum

Yazdır E-posta
 
 
 
© 2000-2019 Geyve.com Sitedeki içeriğin tarafımızca oluşturulan kısmı kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Sitede kullanılan grafiklerin ikinci şahıslarca kullanılması yasaktır. Yer alan yorumlar ve haberlerden yazarları sorumludur.