Son Yorumlar
Fahri Ersavaş'tan 'Çanakkale Destanı'
.ilkngcfvcz
ruhlarına [URL=http://çşlkmhbjgh]Page Title[/URL]
Yorumu Oku

Geyvespor 90+7'de Vurdu: 0-1
Yan hakem harikaydı
Yan hakem harikaydı gördüklerini kaldırdı
Yorumu Oku

Hatice'nin dramı
İbretlik
İlgiyle korkuyla endiseyle okudum.yurt disinda yasayan ailelerin cocuk...
Yorumu Oku

60 yıl öncesinin Geyve'si
Hoş Görüntüler.
İnsanların yaşadıkları yerlerin geçmişini görmesi hoş bir duygu olsa g...
Yorumu Oku

Fikret Özer, Geyve'nin sorunlarını ele aldı
geyveli
Ağzınıza sağlık Başkan. Gölgesinde serinleyip huzur bulduğumuz güzelim...
Yorumu Oku

 
Fikret Özer, Geyve'nin sorunlarını ele aldı
Çarşamba, 28 Şubat 2018

Ayva diyarı yeşil Geyvemize yakışanı yapalım... Saadet Partisi Geyve İlçe başkanı Fikret Özer'den ilçemiz sorunlarından bazılarını dile getiren kısa ve özlü bir basın açıklaması.

İşte SP Geyve ilçe başkanı Fikret Özer'in basın açıklaması

AYVA DİYARI YESİL GEYVEMİZE YAKIŞANI YAPALIM

Ülkemiz genelinde yaşadığımız sıkıntıları saymakla bitiremeyiz.Terörden mi, işsizlikten mi, biten tarımdan- hayvancılıktan mı, iç göçten mi, her geçen gün daha da artmasından endişe duyduğumuz toplumsal kutuplaşmadan mı, olmayan kaynaklarımızın müsrifçe ve de üretken olmayan yatırımlara harcanmasından dolayı dışa bağımlılığımızın daha da artmasından mı bahsedelim.

Tabii bu ulusal sorunlarımızın çözüm mercii merkezi hükümetimizdir. Merkezi hükümetin uygulayacağı politikalar ile bu sorunları çözebiliriz.
 
Gelelim asıl konumuza;
Bizim ile ilgili, yereldeki, ilçemizdeki sorunlarımızı dile getirmeye.
 Tepeden aşağıya aynı yönetim alışkanlığı devam ediyor. Yerelde de kaynakların doğru değerlendirilmediğini görüyoruz. Kaynakların çiçeğe, böceğe, süse harcandığını görüyoruz.

Çözüm bekleyen, ilgi bekleyen bir yığın sorunumuz var.

Geyve parkı, Karaçay deresi, Geyve ovasındaki fabrikalar, Geyvespor,  Alifuatpaşa mahalemizin kapanan yoları, terkedilmiş görüntüsü, kapılarına kilit vurulan kapanan dükkanlar, boşa giden bizim cebinizdeki paralar.

Karaçay deresine yapılan yanlış politikalar sonunda her sene  bozulup yapılan yatırımlar. Geyve parkı her sene çevre düzenlemesi altında  bozulup yapılıyor. Bu senede birileri geldi kime sordu, kimler karar verdi bilmiyoruz. Bazı ağaçlarıda keserek Geyvemizin ortak malı olan ilçe parkını betonla doldurdu. Halkımızın çarşıya indiğinde,şehirler arası otobüsten indiğinde, ve otobüs bekler iken nefeslendiği, serinlediği asırlık meşe ağaçları ile kaplı şirin parkımız bilmem kaç yıllığına kiralanarak ticari alan haline getirilmiş.
 
Pazar günü Geyve'de fabrikalar bölgesine gitmiştik. Geyve'de iki fabrika dışında çalışan fabrika yok,diğer fabrikalar iflas etmiş, çalışan işçileri çıkarılmış, harabe halde kaderine terk edilmiş.

Geçtiğimiz pazar günü Geyvespor'un maçına gittik. Geyve Stadı'nın perişan halini görünce şaşkına döndük. Oyun alanı çamur içinde sanki pirinç tarlası, stad etrafı adeta çöplük. Stadın tribünlerine ulaşmak için, stad etrafından tarla  çamurunu çiğneyerek gitmek zorunda kalıyor seyirci. Çok değil azıcık bir zahmet ile  birkaç kamyon çakıl, mıcır dökülerek stadın etrafı çamurdan kurtarılamaz mı? Bu hizmeti sunacak bir makam yok mu ilçemizde?

Bu zorluklar içinde başta Geyvespor yöneticileri ve futbolcuları mücadele veriyor iyi sonuçlar alıyorlar. Bu şartlarda aldıkları sonuçlar bizi sevindirdi. Geyvespor'un elinden tutan ve canla başla çalışan başta Namık Cihan hocama, Erdinç Tuna abimize, oyunculara bu şartlarda gösterdikleri başarıdan dolayı tebrik ediyoruz.
 Stad içinde top alanında Erdinç abimizle Namık hocamı diz boyu çizme ile çamur içinde görmemiz bizi çok üzmüştür. Yetkililerin bu işe el atması ve Geyveli hemşerilerimizin Geyvespor'a sahip çıkması lazım.
 
Çeltikler mahallemizden stada ulaşımı sağlayan 300-500 metre  yolun asfaltlanması çok mu zor diye sormadan edemiyoruz. Stada giden bu yolun kenarlarına, stadın çevresine dökülen çöpler de neyin nesidir anlamak zor. Çöp ve çöp poşetleri ile kaplı bu alanın temizlenmesi ve bir daha çöp döktürülmemesi sağlanamaz mı? Buraların da yaşam alanı olduğunu unutmayalım.
 
Belediye meskun sahasının dışı olmasına rağmen Safibey -Çengel yolu üzerindeki mera alanlarının da yine bu yol kenarlarına dökülen çöplerin ve çöp poşetlerinin istilasına uğradığını üzülerek gözlemliyoruz. Yetkili mercilerimizin gereğini yağacağını umut ediyoruz.
 
Şunu da belirtmeden edemeyeceğim: Halk olarak da çevremize duyarsız olmayalım.
 
Ayvanın baş kenti Geyvemizi güzelleştirmek, güzel tutmak hepimizin görevi.

Halkımızın yöneticilerimizden güzel işler görme temennisini de dile getirmiş olmak çok bir şey değildir umarız.


Saygılarımızla.

Fikret ÖZER
Saadet Partisi Geyve İlçe başkanı

 

Geyve Haberleri hakkındaki diğer yazılar
Gösterim: 639 | E-posta

Yorumlar (1)
RSS Yorumlar
1. 01-03-2018 08:19
geyveli
Ağzınıza sağlık Başkan. Gölgesinde serinleyip huzur bulduğumuz güzelim parkı kime sordular da betonlaştırıyorlar. kime sordularda ağaçları kesiyorlar? Yazık kimse sesini çıkartamıyor. Çıkartırsan hainsin.
Yazar geyveli (Misafir)

Yorum Yaz
  • Lütfen Yorumlarınız Haberin Konusuna Uygun Olsun.
  • Kişisel Sözlü Kelimeler Silinecektir.
Adınız:
Başlık:
BBCode:Web AddressEmail AddressBold TextItalic TextUnderlined TextQuoteCodeOpen ListList ItemClose List
Yorum:Güvenlik Kodu:* Code
Bu Habere Yazılan Yorumlar Hakkında E-Posta Aracılığıyla Bilgilendirilmek İstiyorum

Yazdır E-posta
 
 
 
© 2000-2016 Geyve.com Sitedeki içeriğin tarafımızca oluşturulan kısmı kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Sitede kullanılan grafiklerin ikinci şahıslarca kullanılması yasaktır. Yer alan yorumlar ve haberlerden yazarları sorumludur.