Son Yorumlar
Geyve'de 19 Mayıs kutlandı
Salonlara saklanan bayramlar
Neden utanıyorsunuz da salonlara saklıyorsunuz milli bayramlarımızı şi...
Yorumu Oku

Geyve'de Gençlik Yürüyüşü Yapıldı
Özlü etkinlikler mutluluk veriyor,fakat
Sondan ikinci fotoğraf İstiklal marşı okunuyor polis selama durmuş bay...
Yorumu Oku

Geyve'de Gençlik Yürüyüşü Yapıldı
Özlü etkinlikler mutluluk veriyor
Cumhuriyetimizin Temelleri olan 19 Mayıs Gençlik ve spor bayramında...
Yorumu Oku

Ali Kaya: ‘Atatürk’ün Silahı Bende’
sn Ali Kaya
1973-1977 yıllarında geyve lisesinde okurken eczanene gelir çayını içe...
Yorumu Oku

Ali Kaya: ‘Atatürk’ün Silahı Bende’
Ağabeyim benim,dostluğun gurur veriyor.Rab sana sağlık ve mutluluk ver...
Yorumu Oku

 
İyi Parti'den görkemli açılış
Pazar, 10 Mart 2019

Geyve "Atilla Zeytinoğlu" dedi.. Geyve'de görkemli açılış.. İyi Parti Geyve seçim bürosu coşkuyla açıldı. Miting havasına bürünen açılışta Zeytinoğlu, kendisini 'depremde gezmedi' diye eleştiren Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya'ya "Biz enkaz altından insan çıkarırken bizi kendi çadırına mı beklemiş?" diyerek karşılık verdi.

İyi Parti Geyve seçim bürosu hizmete açıldı. Açılışa İyi Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, İyi Parti İl Başkanı Selçuk Kılıçarslan, İyi Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cihan Kolip, Geyve eski Belediye Başkanı, İyi Parti Sakarya Milletvekili adayı Mehmet Kır, CHP İlçe Başkanı Recep Güner, İyi Parti İlçe Başkanı Yusuf Baran, İyi Parti İzmit Yönetim Kurulu Üyesi Geyveli İbrahim Demirtaş, partinin Kocaeli il yönetim kurulu üyeleri, ilçe meclis üyesi adayları ve yüzlerce Geyveli katıldı.

Açılış programına görsel şölen damga vurdu

İyi Parti Geyve seçim bürosu açılışına mehteran takımı ve yaklaşık beşyüz kişilik seveniyle gelen partinin belediye başkan adayı Atilla Zeytinoğlu adeta gövde gösterisi yaptı. Yüzlerce havai fişeğin atıldığı açılışta alkışlar, ‘Başkan Atilla’, ‘Geyve’nin gururu Zeytinoğlu’ sloganları hiç susmadı. Ayrıca misafirlere semazen gösterileri de sunuldu.

'Heyecanımız meydana sığmıyor'

Programın açılış konuşmasını yapan İyi Parti Geyve İlçe Başkanı Yusuf Baran, seçimlerin bir demokrasi şöleni olduğunu söyleyerek, “Bu şölenin en büyük özelliği yönetime talip olanların plan ve projelerini halka aktarmalarıdır. Bizler İyi Partililer olarak projelerimizle belediye yönetimlerine talibiz” dedi.
Ardından kürsüye gelen İyi Parti Geyve Belediye Başkan Adayı Atilla Zeytinoğlu, 31 Mart Yerel Seçimlerine az bir süre kala heyecanının her geçen gün daha da arttığını belirterek, “Ben çok heyecanlıyım. Ama görüyorum ki sizler de heyecanlısınız. Bugün bu heyecan bu meydana sığmıyor. Bu heyecanı 31 Mart sabahına kadar sürdürmeliyiz” diyerek sevenlerinden söz istedi.

'Belediyeciliğin okulu yok'


Seçimlerin ülkemize hayırlı olmasını dileyen Zeytinoğlu, tüm adaylara başarı dileklerinde bulundu. Belediyeciliğe yirmi yılını verdiğini hatırlatan başkan adayı Zeytinoğlu, “Belediyeciliğin bir okulu yok. Belediyeciliği ancak içinde yetişerek öğrenirsiniz. Bizler muhalefetteyken belediyecilik yaptık. Buna rağmen bu alan doluysa demek ki muhalefette bile insanlarımıza en güzel hizmetleri yapabilmişiz” ifadelerini kullandı.

'Artık Geyve'de seçim alamazlar'


Zeytinoğlu, “İyi bir belediyeci güvenilir, dürüst ve birikimli olmalıdır. Bu unsurlar kimde oluşuyorsa ona oy verin. Çünkü bu kişiye kenti emanet edeceksiniz” dedi. Seçim çalışmaları hakkında bilgi veren Zeytinoğlu, “İnsanına tepeden bakan birisi belediye başkanı olmamalıdır. Şu anda arazideyim. Mevcut belediye başkanı ve çevresindekilerin kibiri vatandaşlarımızın onlara duyduğu en büyük antipati sebebi olmuş durumda. Bu kibiri yenmedikleri sürece artık Geyve’de seçim almaları mümkün değil” şeklinde konuştu.

Kırmızı kart

Seçildiği takdirde hesap verebilen bir belediyecilik anlayışı geliştireceklerini ifade eden Zeytinoğlu, “Her ay gelir giderlerimizi be be kadar borcumuz olduğunu bildireceğiz. Yaptığımız icraatları her ay bülten şeklinde dağıtacağız. Belediyeyi beraber yöneteceğiz” dedi.
Kamuoyu araştırmalarında ülkenin en büyük sorununun ekonomi olarak belirlendiğine değinen Zeytinoğlu, “İnsanlar en büyük problemi yüzde 50’nin üzerinde bir rakamla ekonomi olarak görüyor. Yani her gün soframızdan yeni bir şeyler eksiliyor. Bizim insanımız çoğu konuda iktidara tevazu gösterse de konu ekonomi olursa kırmızı kart gösterir” açıklamalarında bulundu.

‘Depremde beni mi beklemiş?’

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya’nın hakkında ‘depremde gezmedi’ eleştirilerine tepki gösteren başkan adayı Zeytinoğlu, “Yüzyılın felaketiydi ve ben o dönem belediye başkanıydım. Sabaha kadar enkaz altında kalan insanları çıkarmaya uğraştık. Şu anda kendisinin özel kalem müdürünü de enkaz altından biz çıkardık. Sokaklara içme suyu bağlattık. Akşamına kadar evlere de ulaştırdık. Ayrıca fırınları çalıştırdım. Hem Adapazarı hem de Geyve’ye ekmek temin ettik. Böyle yoğun bir tempodayken ‘kriz masası’ndan ayrılmak kolay olmuyordu. Tüm madurlarını ziyaret ettim. Beni bu şekilde eleştiren kardeşime soruyorum. Biz enkaz altından insan çıkarırken o bizim onun çadırına mı gelmemizi beklemiş” diye konuştu.

‘Memleket için’

Zeytinoğlu’dan sonra konuşan İyi Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cihan Kolip coşkulu kalabalığa teşekkür ederek, “Bu kalabalık Atilla beyi belediye başkanı seçtiğinizin göstergesi. Hepimiz bu görevi memleket için kabul ettik. Kimsenin adamı olmadık. Yalnızca halkın önünde eğileceğiz. Benim için yerel seçimlerin en büyük artısı Geyve halkını ve Atilla Zeytinoğlu’nu tanımak oldu” şeklinde konuştu. Kolip, seçilmesi durumunda Geyve’ye kapalı havuz, gençler için spor ve kültür merkezi sözü verdi.

'Her önerimiz reddediliyor'


Son olarak kürsüye gelen İyi Parti Sakarya Milletvelili Ümit Dikbayır, mecliste olumlu şeyler için yasa tasarısı ve araştırma önergeleri verdiklerini aktardı. Sürekli Ak Parti ve MHP’li milletvekillerinin red oylarına maruz kaldıklarını belirten milletvekili Dikbayır, “Asgari ücretlilerin vergi yükünü hafifletmek ve EYT’liler için kanun teklifi verdik. Ama AKP ve MHP’li vekiller reddetti. Ancak EYT sorunu iki partinin de seçim beyannamesinde bu madde vardı. Bir partinin seçim beyannamesi sözü ve namusudur. ‘Şehit ailelerine TOKİ’den ev verelim’ dedik. Yine reddettiler” diye konuştu.

'Tank Palet'in satılmasına izin vermeyin'

Tank Palet Fabrikası’nın özelleştirilmesi konusunda da açıklamalarda bulunan Dikbayır, “Buna şiddetle karşı çıkıyoruz. Türk Silahlı Kuvvetlerine ait bir fabrikanın yarısını Katarlılara diğer yarısını da iki şirkete satacaklar. Sayın CHP Milletvekili Engin Özkoç ile beraber bunun mücadelesini vermeye devam edeceğiz. Yerel seçimlerde hükümete Sakarya’dan sert bir mesaj verilmesi gerektiğini ifade eden Dikbayır, “Eğer seçimlerde tepkinizi gösterirseniz hükümet bu işten vazgeçecek. Göstermezseniz de etekli bir Katarlı o fabrikadaki albayımızdan hesap sorabilecek. Buna müsade etmeyin” dedi.
Açılış programının sonunda katılımcılara tavuklu pilav ve ayran ikram edildi.

 

Geyve Haberleri hakkındaki diğer yazılar
Gösterim: 2431 | E-posta

Yorumlar (16)
RSS Yorumlar
1. 10-03-2019 13:04
Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır
GEYVEDE GENEL İNTİBA İLÇEDE ATİLLA YA BÜYÜK ŞEHİRDE EKREM YÜCEYE . BU TUTACAK GİBİ GELİYOR.
Yazar Zytn (Misafir)
2. 10-03-2019 15:49
seçim
sayın başkan bu iş bitmiş inşallah seçim havasını yakalamışsınız hayırlı olsun enaz 3000 farkla başkansınız
Yazar geyveli (Misafir)
3. 10-03-2019 20:21
geyve
Murat bey her konuşmasında okey oynamaktan başka birşey bilmezler diyor ya ATİLLA başkan abi kardeş hukukuyla personeliyle okey oynamıştır ama en azında Murat bey gibi taa Diyarbakıra kadar gidip bugun terorist dedeiği OSMAN BAYDEMİRİN elini sıkıp önünde eğilecek kadar Geyvenin gururuyla oynamadı
Yazar geyve (Misafir)
4. 10-03-2019 21:29
katılıyorum
ARKADAŞA KATILIYORUM VE EKLİYORUM ATİLLA BAŞKAN GEYVEDE Kİ HER DELİKANLI GİBİ OKEY OYNAMIŞTIR BELKİ AMA GEYVEYİ HENDEK İLÇESİ GİBİ YAPACAM DİYİP GEYVEYİ AYLARCA KAPANMAYAN HENDEKLERLE ÇUKURLARLA DOLDURUP GEYVENİN GÖRÜNTÜSÜYLEDE OYNAMAMIŞTIR MESELA
Yazar katılıyorum (Misafir)
5. 11-03-2019 04:55
okey
okey oynamak bişeymi Atilla başkan belki okey oynamıştır ama miting yapmak için gittiği köylerde fedailerine köylüleri dövdürecek kadar insanların onuruyla haysiyetiyle oynamamıştır ATİLLA BAŞKAN...
Yazar okey (Misafir)
6. 10-03-2019 23:39
Geçmiş
Olaya bak geyve sevdalıları hep bi arada geyve dükkanlarını icralık yapan kadro aynı yerde atilla bey 7 oyla kazandığı seçimde 55 işçi almıştı sonraki seçimde mehmet bey bu 55 işçiye tek kuruş vermeden işten attı sonra bu işçilerin tazminatlarını murat başkan ödedi nereden geyve belediyesinin kasasından şimdi ne olduda bu iki eski belediye başkanı can ciğer oldu acaba murat bey belediye başkanlığını kaybederse beş sene sonra ne olur kim kiminle olur bu geyve siyasetine akıl sır ermez onun için kim se için hiç kimseyle kötü olmaya deymez
Yazar Objektif bakış (Misafir)
7. 11-03-2019 09:13
OBJEKTİF BAKIŞA
sayın objektif bakış, 
Atilla Zeytinoğlu kimsenin ekmeğiyle oynamamıştır aksine insan kayırmadan herkese iş imkanı sağlamak için çalışmıştır. 
şimdi Atilla Zeytinoğlu, Mehmet Kır diye ayırıyorsun ya senin o beğenmediğin Atilla Zeytinoğlu Murat Kaya da Geyve belediye başkanlığı yapmış biri diyip saygı duyuyor ve yuh'latmıyor bile. madem öyle bir ayrım yapıyorsun Murat Kaya neden 10 yıldır Geyve de başkanlık yapmasına rağmen aynı partili olan Sakarya Büyük Şehir Belediyesiyle papaz? ve neden hala başbakanımızın ve Geyve nin evladı Ekrem Yüce'nin arkasına sığınıyor? Geyve kararını vermiş. küslük, ayrımcılık istemiyor. Geyvenin evladı Ekrem Yüce ve Atilla Zeytinoğlu bu işi beraber götürecek Geyve hizmet görecek.
Yazar konuk (Misafir)
8. 11-03-2019 11:05
geyve
Mehmet Kır Atilla başkan bir arada diye neden rahatsız oluyorsun biliyormusun mensup olduğun siyasi görüş senin aklını hatta vicdanını o kadar karartmişki bazı insani değerleri göremiyorsunuz istiyorsunuz ki kürt ve türk başka cephelere ayrılsın sunni alevi aynı çeşmeden su içmesin bile istiyorsun mesela ak partiliyle muhalif biri aynı kahveye oturmasını bile istemiyorsunuz bugun ATilla mehmet kır cepheleşmesnden besleneceğiniz için bundan rahatsız oluyorsun mesele yapmayın bir seçim için bölmeyin bu milletibiz biriz ya insanlar yarışır yani dünün şartları farklı bugunun şartları farklıdır dün mesele Murat Kaya Diyarbakıra Osman Baydemirin elini sıkmaya gitti bugun terorist diyor ikiyuzlulukse bu daha büyük bir ikiyüzlülük o zaman
Yazar konsolıdayon (Misafir)
9. 11-03-2019 11:36
haticeye değil neticeye bak
sonuçta Murat Kaya kazanır.aha buraya yazıyorum.ama siz A.Zeytinoğlu kazanacakmış gibi hayal edin.ümitsiz yaşanmaz.
Yazar geyveli tüpçü amca (Misafir)
10. 11-03-2019 11:57
55
2004 yılında işten atılan bir babanın çocuğu olarak bu yorumu yaptığımın bilinmesini istiyorum evet babam işten atıldı ve harçlık alamadan okula gittim arkadaşlarım kantinden bişeyler alırken gözyaşlarıyla onları izledim annem gece vardiyasında çalısırken bende kaedeşimde anne sevgisinden yoksun büyüdük ama şu an bu iki başkanın bi arada durmasından rahatsız değilim evet o dönem o acıları bizler yani 55 tane aile çektik bu acıları yanlızca yaşayanlar bilir ve kimse bizim acılarımız üstunden siyaset yapmaya kalkmasın ve bu acılarımızı politıkaya malzeme etmesin biz birlikten yanayız kamplaşmadan yana değil evet ailemi seviyorum ama GEYVEYİ daha çok seviyorum çunku başka GEYVE yok evey kendimi seviyorum ama TÜRKİYENİN bir olup kutuplaşmamasını daha çok seviyorum çünkü başka TÜRKİYE yok bunu herkes böyle bilsin bazı şeyler nifak sokmak adına siyasete malzeme edilmez tabi siyasi etikten anlayana
Yazar 55 işçi (Misafir)
11. 11-03-2019 12:06
saat
dikkat ediyorum Murat bey 2014 seçimlerindede bu seçimlerdede şu pili bitmiş saat edebiyatını dilinden düşürmüyor ve sanki 2009 da belediyeyi Zeytinoğlundan almış algısı vermeye çalışıyor sayın zeytinoğlu 2004 yılında başkanlıktan ayrılmıştır bu bir ikincisi Murat bey neden yeni bir söylem geliştirememiştir yani bu belediyenin duvarında ki o pili bitmiş saati merak etmiyor değilim ama sanırım Murat beyin tekrara düşmesinden öyle anlaşılıyor ki belediyenin duvarındaki saatin değil de sanki Murat beyin pili bitmiş ve siyasi heyecanı tükenmiş ve verebileceği yeni bir şey kalmamış gibi gözüküyor
Yazar belediyenin pili bitmiş saati (Misafir)
12. 11-03-2019 13:45
hatice
11,yorumu yapan arkadaşa katılıyorum ve 9, yorumu yapan arkadaşta murat bey gibi yani sadece murat beyin değil onu destekleyenlerinde pili bitmiş çünkü yeni bir söylem verebilecekleri birşey yok murat beyin yaptıklarını bile savunamıyorlar üsteki eleştirilere bir tek cevap bulup savunamadan haticeye değil de neticeye bakacakmısız yok kardeşim yok biz artık neticeye değil hatice ananın mutfağından sofrasından neler eksilmiş ona bakıcağız hamaset yapmakla siyaset olmuyor biz artık sizin yaptığınız neticeyi gördük ve hatice bacımız iş bulmuşmu geleceği hazır mı okuyabilmişmi kendi ayakları üstünde duruyormu buna bakıcağız bırakın bu erkek hegomanyası kafasını sene oldu 2019 ya millet çıkmış marsa aya sen hala diyorsunki gelsin bana kameralardan bakan murat kaya
Yazar artık haticeye bakıcaz (Misafir)
13. 11-03-2019 14:04
5 trilyon
nasıl olsa murat kaya kazanacak diyen arkadaşa tek bir soru sormak istiyorum Allah aşkına sana tek bir hatırlatma yapacam sene 2014 geyvede her yer çukur Hendek arabaların ön aksamları bitik ve erken seçim dedikoduları dolaşırken murat kaya bir anda işler bitmeden asfalt atıyor sırf seçim kaybetmemek için ve sonra seçimi kazandıktan sonra hemen iş bitmediği için her yer tekrar kazılıyor ve tam 5 trilyonluk asfalt araya kaynıyor yani sen sırf seçime dezavanjalı girmemek için senin vergilerinle toplanan bu 5 trilyon zarara eyvallah edip hala bu adamın arkasındaysan ne diyim arkadaşım rabbim gönül gözünü açsın valla ben cebimden çalınan bu parayı hemde sırf birileri seçim kaybetmesin diye 5 trilyona ıkı aylıgına atılan bu asfaltın parasını vicdanıma yediremiyorum bunu da 2009 da murat kayaya oy vermiş bir ak partili olarak yazıyorum
Yazar 5 trilyon zarar (Misafir)
14. 11-03-2019 14:33
ÜLKÜCÜ
BİR ÜLKÜCÜ SELAMI OLSUN DAVA KUTSALDIR KIRK YILDIR BU DAVA UĞRUNA ÇEKMEDİĞİM IZDIRAP KALMADI AMA PİŞMAN DEĞİLİM VE ÜLKÜCÜ KOLTUK SEVDASI VE İTTİFAKI BİLMEZ ÜLKÜCÜ OSLOYU BİLİR HABURU BİLİR MEGRİ MEGRİ DİYE BAĞIRANLARI BİLİR BUGÜN TEŞKİLATIMIZIN HER TÜRLÜ MİLLİYETÇİLİĞİ AYAKLAR ALTINA ALAN ZİHNİYETİN ALİFUATPAŞA MİTİNGİNDE BOY GÖSTERMESİNİ VİCDANIM KANAYARAK İZLEDİM O ÜLKÜDAŞLARIMIN DA BU KOLTUK İTTİFAKINI VİCDANLARININ KABUL ETMEDİĞİNİ BİLİYORUM ÇÜNKÜ BU DAVAYA KIRK YILDIR GÖNÜL VERMİŞ BİR ÜLKÜ NEFERİ OLARAK BİLİYORUMKİ ÜLKÜCÜLER ASLA DİYARBAKIRA GİDİP TERÖRİST OSMAN BAYDEMİRİN ELİNİ SIKIP ONA ÇİÇEKLER VEREN OSMAN BAYDEMİRİN KANLI ELİNİ SIKIP ELİNE ŞEHİTLERİMİZİN KANINI BULAŞTIRMIŞ BUGUNKİ BELEDİYE BAŞKANINA ASLA OY VERMEZ SAYGILARIMLA VAR OLSUN TÜRK ÜLKÜSÜ VAR OLSUN TÜRK MİLLETİ BAŞBUĞUMUN AZİZ RUHU ADEM TOMAYIN AZİZ HATIRASINA SAYGI ADINA TERÖRİST OSMAN BAYDEMİRİN ELİNİ SIKANLARA OY YOK...
Yazar ÜLKÜCÜ SELAMI (Misafir)
15. 11-03-2019 21:59
geyve
akp dedik bu kadar güce ragmen geyvemizin hali ortada bi fabrika acamadık torpil adam kayırma ortada adaletin ası kalmamış ye kürküm ye lafın kısası bizden bi cacık olmaz ha su olmus ha bu ne farkeder bence ikiside haketmiyor lakin geyve uyumaya devam ediyor hiç boşuna nefesinizi yormayın böyle gelmiş böyle gider
Yazar kerim öztürk (Misafir)
16. 12-03-2019 18:09
HAYBECİ
AYNEN YE KÜRKÜM YE YİYENLER BELLİ ETRAFI (edit) VERDİĞİ KİŞİLER FAYDASIZ İŞLER BOŞ KİŞİLER AH GEYVEM NE ÇEKTİN BE GEYVELİ UYANMASI LAZIM ARTIK
Yazar HAYBECİ (Misafir)

Yorum Yaz
  • Lütfen Yorumlarınız Haberin Konusuna Uygun Olsun.
  • Kişisel Sözlü Kelimeler Silinecektir.
Adınız:
Başlık:
BBCode:Web AddressEmail AddressBold TextItalic TextUnderlined TextQuoteCodeOpen ListList ItemClose List
Yorum:Güvenlik Kodu:* Code
Bu Habere Yazılan Yorumlar Hakkında E-Posta Aracılığıyla Bilgilendirilmek İstiyorum

Yazdır E-posta
 
 
 
© 2000-2019 Geyve.com Sitedeki içeriğin tarafımızca oluşturulan kısmı kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Sitede kullanılan grafiklerin ikinci şahıslarca kullanılması yasaktır. Yer alan yorumlar ve haberlerden yazarları sorumludur.