Son Yorumlar
Abdullah Karataş hayatını kaybetti
Baş sağlığı ve sabır dilerim. Vecihi
Yorumu Oku

Uzun ailesinin anne acısı
Baş sağlığı ve sabır dilerim. Vecihi
Yorumu Oku

Yusuf Baran'ın evlat acısı
Merhumeye Allah'tan rahmet, kederli Yusuf Baran ailesine ve yakınların...
Yorumu Oku

İl Orman Müdürü Geyve'deydi
İzah
Bölge müdürünün eli cebinde.. Yorum size ait...??
Yorumu Oku

Pamukova'da tarihi gece
EKMEKÇİ
GEYVELİ İDARECİLERİN SİYASİLERİN BUNU YAPMAYA AKILLARI ERMİYOR HER HAL...
Yorumu Oku

 
İl Orman Müdürü Geyve'deydi
Çarşamba, 30 Ekim 2019

Sakarya Orman Bölge Müdürü Geyve'de incelemelerde bulundu.. Sakarya Orman Bölge Müdürü Ziya Polat, Geyve Orman İşletme Müdürlüğü, Soğuksu ve Geyve Orman İşletme Şeflikleri bünyesinde yapılan meşe ve karaçam gençleştirme sahalarını denetledi.

Gençleştirme sahalarının denetiminde Bölge Müdürümüz Ziya Polat’a; Bölge Müdür Yardımcısı Halil Karademir, Ağaçlandırma ve Silvikültür Şube Müdürü Ziya Karagüzel, Geyve Orman İşletme Müdürü Celalettin Kaba, Soğuksu Orman İşletme Şefi Burkal Alpagut, Gümüşdere Orman İşletme Şefi Savaş Pehlivan eşlik etti.

Ormancılık uygulamalarının ilklerine ev sahipliği yapan Sakarya Orman Bölge Müdürlüğü bir ilki daha gerçekleştirerek, ülkemizde ilk defa tür bazında saçlı meşede doğal gençleştirme çalışmalarına 2014 yılında başlamıştı.

Soğuksu Orman İşletme Şefliği 42 no'lu bölmedeki meşe gençliklerinin gelişimi gözlemlenerek, sahanın boşaltılması ve daha sonraki yıllarda yapılması gereken bakım çalışmaları üzerinde duruldu.

Geyve Orman İşletme Şefliğinde 2014 yılında gençleştirilen karaçam gençleştirme çalışmaları değerlendirdi. Karaçamda yapılan ışık kesiminin gençliğin büyüme enerjisini artırdığı gözlemlendi.

Orman İl Bölge Müdürü Ziya Polat; ülkemizde tür bazında ilk defa saçlı meşede yapılan gençleştirme ile karaçamda yapılan başarılı doğal gençleştirme çalışmalarından duyduğu memnuniyeti dile getirerek emeği geçenlere teşekkür etti.
 
Ziya Polat, Geyve Orman İşletme Şefliği üretim çalışmalarını yerinde inceleyerek üreticilerle sohbet etti, sorunlarını dinledi ve kazasız belasız bir üretim sezonu geçirilmesi temennisinde bulundu.


 

 

Geyve Haberleri hakkındaki diğer yazılar
Gösterim: 557 | E-posta

Yorumlar (1)
RSS Yorumlar
1. 31-10-2019 20:58
İzah
Bölge müdürünün eli cebinde.. 
Yorum size ait...??
Yazar Murat&Murat (Misafir)

Yorum Yaz
  • Lütfen Yorumlarınız Haberin Konusuna Uygun Olsun.
  • Kişisel Sözlü Kelimeler Silinecektir.
Adınız:
Başlık:
BBCode:Web AddressEmail AddressBold TextItalic TextUnderlined TextQuoteCodeOpen ListList ItemClose List
Yorum:Güvenlik Kodu:* Code
Bu Habere Yazılan Yorumlar Hakkında E-Posta Aracılığıyla Bilgilendirilmek İstiyorum

Yazdır E-posta
 
 
 
© 2000-2019 Geyve.com Sitedeki içeriğin tarafımızca oluşturulan kısmı kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Sitede kullanılan grafiklerin ikinci şahıslarca kullanılması yasaktır. Yer alan yorumlar ve haberlerden yazarları sorumludur.