Son Yorumlar
Abdullah Karataş hayatını kaybetti
Baş sağlığı ve sabır dilerim. Vecihi
Yorumu Oku

Uzun ailesinin anne acısı
Baş sağlığı ve sabır dilerim. Vecihi
Yorumu Oku

Yusuf Baran'ın evlat acısı
Merhumeye Allah'tan rahmet, kederli Yusuf Baran ailesine ve yakınların...
Yorumu Oku

İl Orman Müdürü Geyve'deydi
İzah
Bölge müdürünün eli cebinde.. Yorum size ait...??
Yorumu Oku

Pamukova'da tarihi gece
EKMEKÇİ
GEYVELİ İDARECİLERİN SİYASİLERİN BUNU YAPMAYA AKILLARI ERMİYOR HER HAL...
Yorumu Oku

 
SATSO'dan kaçak kesim önerisi
Çarşamba, 30 Ekim 2019

SATSO'dan kaçak kesim önerisi: "Özel mezbahalarda da veteriner görevlendirilsin!" SATSO Ekim ayı meclis toplantısında söz alan SATSO Meclis Üyesi Ekrem Seçkin, geçtiğimiz günlerde medyada yer alan kaçak et kesimi konusunda önerilerde bulundu.

SATSO Meclis Üyesi Ekrem Seçkin, geçtiğimiz haftalarda Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından açıklanan liste sonrası ortaya çıkan ‘At ve eşek eti’ konusuna önerilerde bulundu.

Meclis üyesi Ekrem Seçkin, özel kesim yapılan mezbahalarda direkt olarak veterinerlerin görevlendirilmesi gerektiğini ifade etti. Ekrem Seçkin, “Veteriner hekimlerin gerekli olduğu şekilde temsil edilmediklerini düşünüyorlar. Özel mezbahalarda gerekli şartların olmadığını ifade ediyorlar. Ekonomik olayın yanında insan sağlığı daha önemli." dedi.

At ve eşşek kesimi hiç bir mezbahada yapılamayacağına da değinen Seçkin sözlerine şöyle devam ette. "Mevcut mezbahalar belediye ve Tarım İl Müdürlükleri tarafından iyi denetlenmelidir. Özel mezbalarda kesilen hayvanlarda verem, şarbon başta olmak üzere bir çok hastalığı ortaya çıkmaktadır. Özel mezbahalarda hastalıklı hayvanların çıkması durumunda gerekli araştırılmalar yapılmalı. Gerekirse o kesim hane kapatılmalıdır. Et ve kıyma satan yerler veteriner hekimler tarafından denetlenmelidir. Sabah 6’da bile kesim yapılacaksa veteriner hekimlerin o saatte orada olmaları sağlanmalıdır” dedi. (Medyabar.com)

 

Sakarya Haberleri hakkındaki diğer yazılar
Gösterim: 227 | E-posta

İlk Yorumu Siz Yazın
RSS Yorumlar

Yorum Yaz
  • Lütfen Yorumlarınız Haberin Konusuna Uygun Olsun.
  • Kişisel Sözlü Kelimeler Silinecektir.
Adınız:
Başlık:
BBCode:Web AddressEmail AddressBold TextItalic TextUnderlined TextQuoteCodeOpen ListList ItemClose List
Yorum:Güvenlik Kodu:* Code
Bu Habere Yazılan Yorumlar Hakkında E-Posta Aracılığıyla Bilgilendirilmek İstiyorum

Yazdır E-posta
 
 
 
© 2000-2019 Geyve.com Sitedeki içeriğin tarafımızca oluşturulan kısmı kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Sitede kullanılan grafiklerin ikinci şahıslarca kullanılması yasaktır. Yer alan yorumlar ve haberlerden yazarları sorumludur.