Geyve'de konferans vermişti.. Corona'ya yenik düştü

İlahiyatçı Ömer Döngeloğlu koronavirüse yenik düştü. Geyve'de de program yapmıştı. Televizyon ekranlarında iftar ve sahur programları yapan ilahiyatçı yazar Ömer Döngeloğlu koronavirüse yenik düştü.

Geyve'de konferans vermişti.. Corona'ya yenik düştü
03 Mayıs 2020 - 14:10 - Güncelleme: 03 Mayıs 2020 - 14:14
Döngeloğlu'nun ölüm haberini, meslektaşı Prof. Dr. Mustafa Karataş sosyal medya hesabından duyurdu. 

İlahiyatçı Ömer Döngeloğlu, 2013 yılında Geyve Kapalıspor Salaonu'nda Asr-ı Saadet'te Kadın ve Aile Hayatı" konulu bir konferans vermişti.
 
Eşi ile birlikte koronavirüs tedavisi gören ilahiyatçı yazar Ömer Döngeloğlu vefat etti. Ömer Döngeloğlu'nun koronavirüs testinin pozitif çıktığı ve Başakşehir Hastanesi'nde tedavi altında olduğu açıklanmıştı.

Acı haberi ilahiyatçı Prof. Dr. Mustafa Karataş  sosyal medya hesabından şu sözlerle duyurdu:

"İnnâ lillah ve innâ ileyhi râciûn Allah rahmet etsin. Ömer Döngeloğlu hocamız vefat etmiştir. Mekanı cennet olsun."

KERBELA OLAYINI ANLATIRKEN GÖZYAŞLARINA BOĞULMUŞTU

İlahiyatçı Döngeloğlu, Kanak 7 ekranlarında yayınlanan 'Ömer Döngeloğlu ile Önden Gidenler' programında Kerbela olayını anlatırken gözyaşlarına boğulmuştu.

Kerbela’da Hz. Hüseyin’in şehit edilişi ve onun çocuklarına yapılan zulümleri anlatırken büyük hüzün yaşayan Döngeloğlu, izleyicilere de duygu dolu anlar yaşatmıştı.

ÖMER DÖNGELOĞLU KİMDİR?

Ömer Döngeloğlu 1968'de Tokat Zile'de dünyaya geldi. İlkokulu Zile Altunyurt İlkokulu'nda, orta eğitimini Zile İmam Hatip Lisesi'nde tamamladı. Daha sonra Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nden mezun oldu. Orta derecede Arapça ve İngilizce bilmektedir.

Ömer Döngeloğlu, 1986–1996 yılları arasında memleketi Tokat'ta İmam-Hatiplik yaptı. Kamuda uzun yıllar çeşitli idari görevlerde çalıştı. İslam tarihi ve Siyer-i Nebi üzerine yıllarca araştırma, inceleme, okuma ve gezilerde bulundu.
Bu haber 1987 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum