9 günlük yasak geliyor mu? İşte son karar

Bayramda 9 günlük sokağa çıkma yasağı gelecek mi? Bu sorunun cevabını Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi köşe yazısında verdi. İşte o yazı...

9 günlük yasak geliyor mu? İşte son karar
03 Mayıs 2020 - 11:41 - Güncelleme: 03 Mayıs 2020 - 11:43
HERKES MERAKTA
Ramazan bayramının 4. gününü geride bıraktık. Herkesin merak ettiği konu bayramda sokağa çıkma yasağı olacak mı? Bu konuda henüz resmi bir açıklama gelmedi. Ancak son günlerde yapılan haberlerde ve paylaşımlarda yasağın geleceği yönünde güçlü iddialar olduğunu gösteriyordu. 
YAZISINDA YAZDI
Hurriyet yazarı Abdülkadir Selvi, bayramda sokağa sokağa çıkma yasağının 9 gün olacağı iddialarıyla ilgili bir yazı kaleme aldı.
Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi yazdığı yazıda son günlerde gündeme getirilen bayram yasağı iddialarına değindi.
PİYASALAR RAHAT OLSUN
Yazı şöyle: ''Normalleşme takvimi pazartesi günü yapılacak olan Bakanlar Kurulu toplantısında ele alınacak. Kontrollü bir normalleşme sürecine hazırlık yapılıyor. Ramazan Bayramı’nda da şehirlerarası seyahatler yapılamayacak. Ama bayramda sokağa çıkma yasağının kaç gün olacağına şimdiden karar verilmeyecek. 18 Mayıs tarihinde yapılacak olan Bakanlar Kurulu toplantısında bayramla ilgili süreç netleştirilecek. Piyasalar rahat olsun. İlk edindiğim bilgi, 9 günlük sokağa çıkma yasağının gündemde olmadığı yönünde. Eğer veriler iyi gelmeye devam ederse 4 gün dahi düşünülmeyebilir.'' ifadelerini yazdı.

 
Bu haber 2904 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum