Herkes dışarıda, ağır bedel ödeyebiliriz!

Geyve'den yoğun şikayet var.. Bunun bedelini ağır öderiz.. Coronavirüs mücadelesiyle ilgili bu süreçte tüm Türkiye'de olduğu gibi Geyve'den de yoğun şikayet geliyor.. Kimsenin umurunda değil.. Herkes tek ses: 'Sokağa çıkma yasağı ilan edilsin'...

Herkes dışarıda, ağır bedel ödeyebiliriz!
22 Mart 2020 - 18:05 - Güncelleme: 22 Mart 2020 - 18:46
Reklam

Sosyal mesafenin korunmadığı, çay ocaklarında, piknik ve dinlenme tesislerinde yoğun kalabalıklar oluşturduğu, 65 yaş üstü pek çok Geyvelinin evinden çıktığı bilgisi ve görüntüleri WhatsApp hattımıza geliyor.

Vatandaşların duyarsızlığı nedeniyle İtalya örneğinde olduğu gibi ülkemizin de salgınla ilgili üzücü bir eşiğe girilmesinden endişe ediliyor..

Yayıncılık sorumluluğu ve halkımızın yasal yaptırımlara maruz kalmaması adına isim, mahalle, tesis adı vermiyoruz ancak çok şikayet geldiğini belirtelim.

Tüm Türkiye'de bu konuyla ilgili tepkiler oluşmuş durumda ve halkımızın duyarlı bir kesimi 'Sokağa çıkma yasağı ilan edilsin' isteğinde bulundu.

CAMİLERDEN ANONS!
Camilerden ‘Sokağa Çıkmayın’ uyarısı Sakarya’da koronavirüs önlemleri kapsamında 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlar için camilerden sokağa çıkmayın anonsu yapıldı. 

Dünya’da etkisini arttırarak gösteren koronavirüs salgınına karşı Türkiye’de de 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlar için sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti. Gün içerisinde Sakarya’da yaşayan yaşlı vatandaşların yer yer sokaklarda görülmesi üzerine tüm ilçelerde camilerden ‘sokağa çıkmayın’ anonsu yapıldı.

İşte ulusal medyada konuyla ilgili yer alan haberler

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI KAPIDA!

Herkes tek ses: 'Sokağa çıkma yasağı ilan edilsin' Sokakta büyük sorumsuzluk

Koronavirüs salgınının Türkiye'de de ciddi boyutlara varmaması adına devlet ve millet 'Evde kal' sloganıyla salgını önlemek için adımlar atıyor. Yapılan tüm uyarılara rağmen insanların sağlığına ve yapılan uyarılara ihanet edercesine sorumsuzluk içerisinde bulunanlar sokaklarda ve caddelerde gezmeye devam ediyor. Bu duruma tepki gösteren vatandaşlar ise sokağa çıkma yasağı getirilmesini istiyor.

Koronavirüs vakalarının artmasıyla birlikte bilinçli vatandaşlar işin daha da kötüye gitmemesi adına evinde vakit geçirirken bu duruma aldırış etmeden kendi sağlığı ve toplum sağlığını hiçe sayanlar ise azımsanmayacak derecede fazla. Cumhurbaşkanı Erdoğan başta olmak üzere yetkili makamlar ve sağlık bilimcilerinin 'Sokağa çıkmayın' uyarılarını havada bırakan bir kesim büyük tehlike saçmaya devam ediyor.

POLİS EKİPLERİNİN UYARILARINA ALDIRIŞ ETMEDİLER

65 yaş üstü vatandaşlara sokağa çıkma kısıtlaması getirilirken emniyet güçleri sorumsuz şekilde sahillere akan vatandaşları bizzat uyarılarda bulunmasına rağmen kimse dikkate almadı. İtalya gibi facia bir örnek önümüzde dururken sosyal medyada yayılan bu görüntüler büyük bir tepki topladı. 

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLAN EDİLSİN

Bulaşma hızı çok yüksek olan covid-19 Türkiye'de şuana kadar 21 kişinin hayatını kaybetmesine neden olurken yüzlerce kişiye de enfekte oldu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüsü yenmenin en önemli yolunun alınan tedbirler olduğunu her defasında ifade etmesine karşın bu uyarıyı dinlememekte ısrarcı olan bir güruh bulunuyor.

Koronavirüse karşı alınan önlemleri destekleyen ve sokağa çıkanlara büyük tepki gösteren vatandaşlar ise sosyal medyadan yaptıkları paylaşımlar ile sokağa çıkma yasağının getirilmesini umuyor.

SOKAĞA ÇIKANLARA TEPKİ

Yapılan onca uyarılara rağmen insanların sağlığını hiçe sayanlara sosyal medya üzerinden tepkiler çığ gibi yükseliyor. 

Hürriyet Gazetesi yazarı Nedim Şener paylaştığı bir videoda polis ekiplerinin uyarılarını dinlemeyenler için "Polis, İstanbul Boğaz’ da halkım sağlığı için anons uyarıyor, balık tutanı, yürüyüş yapanı bakıp geçiyor. Utanma duygusu kalmayınca ne desen boş" açıklamasında bulundu.

GEZİN DAHA ÇOK GEZİN (!)

Gazeteci Balçiçek İlter, İstanbul trafiğinin yoğun olduğu sahil kesimlerinin görüntüsünü paylaşarak sokakta gezenlere tepki gösterdi.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLAN EDİLECEK Mİ?

Kanal 7'de Mehmet Acet'in moderatörlüğünü yaptığı Başkent Kulusi programına konuk olan Prof. Dr. Mehmet Ceyhan koronavirüse ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.  Ceyhan, sokağa çıkma yasağı ile ilgili, "Virüsün yayılımını önlemenin tek yolu herkesin eve kapanmasıdır. 65 yaş üstüne getirilen sınırlama ölümlerin önüne geçmek için atılan bir adım. Ülkeler için sokağa çıkma yasağı kararı vermek kolay değildir. Bakın hepsi başta öneride bulundu hepsi sonra mecburen getirmek zorunda kaldı. Böyle giderse bizde aynı kararı vermek zorunda kalabiliriz." dedi.

Bu haber 2509 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Murat
  4 ay önce
  Tarım işçileride durdurulsun toplu araçlarla gidilip onlarca işçi bir arada sıkıntı büyük fabrikalardaki işçilerde sonuçta aynı onlara da önlem alınsın
 • Hilal
  4 ay önce
  Biz evde korona vürüs gelmesin diye evde karantina altına aldık millet sokakta mahallemizdeki insanlar sokakta çıkıp kimin dedikodusunu yapsak diye duruyorlar.Onemsemeyen insanlar yüzünden bizde korona vürüsü kapacağız.Sayin cumhur başkani Recep Tayyip Erdoğan Türk milletima dışarı çıkma yasağı koymasını talep ediyoruz.Başkalari yüzünden bizde tehlikedeyiz.Baskalarinin önemsiz davranması yüzünden bizde tehlikedeyiz.Bir an önce gereğinin yapılmasını istiyoruz.
 • VECİHİ
  4 ay önce
  EVET BEDEL AĞIR OLUR. GEÇ KALMIŞ BİR KONU ŞİMDİYE KADAR ÇOKTAN ALINMALIYDI. DÜNYADA ŞU AN BİR SÜRÜ ÜLKEDE YASAL ZORLAMA OLMASA DAHİ İNSANLAR KENDİLERİ UYGULUYOR.