Sakarya'da pozitif sonuç var mı?

Sakarya'da pozitif sonuç var mı? Sayı 550'ye ulaştı.. Sakarya'da koronavirüs şüphesiyle hastaneye başvuran kişi sayısı 550'yi buldu. Test sonuçlarıyla ilgili bilgi alınamazken, gözler şehirlerle ilgigili bilgi paylaşımı için bakanlığa döndü.

Sakarya'da pozitif sonuç var mı?
22 Mart 2020 - 15:08
Reklam

Sakarya'da koronavirüsle ilgili alınan tedbirler üst düzeye çıkarıldı. Yaşlılar için alınan sokağa çıkma yasağınını uygulamaya girmesiyle birlikte kent genelinde büyük bir sessizlik hakim oldu. Koronavirüs şühpesiyle hastaneye başvuran ve karantinaya alınan sayısı da yükseldi. 

Alınan bilgiye göre virüs şühpesiyle SEAH, ilçe devlet hastaneleri, toplum sağlığı merkezleri ve diğer sağlık kuruluşlarına başvuran çok sayıda kişi karantina hastanesi ilan edilen Toyota Acil Yardım Hastanesi'ne sevk edildi. 

Sakarya'da numuneleri alınıp teste gönderilen karantina hastası sayısının 550'ye ulaştığı öğrenildi. Bu hastalardan 400'den fazlasının sonucun "negatif" çıktığı bilgisine ulaşıldı. Diğer hastaların sonuçlarıyla ilgili bilgi paylaşımı yapılmadı. 

Son alınan sonuçlard "pozitif" olup olmadığı bilinmezken gözler şehirlerle ilgili sonuç paylaşımı yapacağını açıklayan Sağlık Bakanlığı'na çevrildi. Azim Çelik (Sakaryayanihaber.com)

Bu haber 1340 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum