Pamukova Belediyesi hakkında suç duyurusu

Hayvanseverlerden Pamukova Belediyesi hakkında suç duyurusu.. Hayvanseverleri bu fotoğraflar harekete geçirdi! Kimsesiz Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği (KİHAYKO) Sakarya temsilciliği Pamukova belediyesi hakkında, sokak hayvanlarını, barınak yerine yol kenarına bıraktığı iddiası ile suç duyurusunda bulundu.

Pamukova Belediyesi hakkında suç duyurusu
27 Ocak 2020 - 19:29
Reklam

Pamukova Belediyesi tarafından geçtiğimiz hafta sokak hayvanlarınınbarınağa götüreleceği iddiası ile toplanıp, komşu ilçe Osmaneli sınırlarında ormanlık alanda bulunduğu iddiası ile Kimsesiz Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği (KİHAYKO) Sakarya temsilciliği, Pamukova Belediyesi hakkkında suç duyurusunda bulunurken, Pamukova Doğa Canlılarını Koruma ve Yaştma Derneği ise CİMER'e şikayette bulundular.

Pamukova Doğa Canlılarını Koruma ve yaşatma Derneği geçtiğimiz hafta yaptığı açıklmada, Pamukova da belediye tarafından Sakarya Büyükşehir Barınağına götürülmek üzere toplanan sokak hayvanlarının, yaptıkları araştırmada barınağa götürülmeyip, soğukta komşu ilçe Osmaneli sınırları içinde yol kenarında ormana bırakıldığını iddia ederek sorumlullar hakkkında suç duyurusunda bulunulacağını açıklamıştı.

Pamukova Doğa Canlılarını Koruma ve Yaşatma Derneğinden açıklamada şu ifadeler yer verilmişti.;

KAMUOYUNA DUYURULUR!!

"Yakın çevredeki illerin Yok ettiği köpeklere an itibariyle ulaştık. BARINAĞA yolladık mavalları bitti. Belediyelerin açlığa susuzluğa ölüme soğuğa ve yanlızlığa attığı köpekler Osmaneli ormanlarından çıktı. Dün çocuklarımı aramak için gittiğimde 7-8 tane köpeği tespit edebildim. İçlerinde ANNE de var. Foto çekmek için telefonları çıkarttığımız anda köpekler kaçıyorlar. İğne atacağımızı düşünüyorlar.hiç birini yakalayamadık. Bizlere alışık çocuklar bizden kaçtılar!! Ormanda açlık var soğuk var yaşam savaşı var. Ne yazık ki birbirlerini yemeğe başlamışlar.

Köpekler pamukova da 2 gün önce toplanıp Yok edilen köpekler. Belediyeyi aradığımızda Büyükşehir barınağına gitti denilen ama tüm araştırmalarımıza rağmen barınakta olmayan,gelen ihbarla Osmaneli ormanlarına soğuğa,açlığa,ölüme atılan köpekler. Ormanın önünden karayolu geçiyor. Tırlar VE kamyonların yolu.

1 kamyon köpeğin toplanıp bu ormana atıldığı ihbarı ile gönüllüler olarak bölgeye gittik. Fakat görmeye alışık olduğumuz 6-7 köpeğimizi bulduk.

Anestezi ile toplanan köpekler,anesteziden uyandıktan sonra nereye kaçtılar başlarına ne geldi bilinmez. Toplanan köpekler içinde 1,5 yıldır mahallemde baktığım çocuk parkında çocukların oyun arkadaşı olan anne kız köpeklerimde vardı onların da akıbeti belli değil.

Sakarya bölgesinin genel sorunu olan sokak hayvanlarının refahı,kanuna uygun yaşamaları, yaşamlarına saygı duyulması için kurumların dikkatini çekmek adına yardımlarınıza ihtiyacımız var.""

İlanımız şikayetlerimize delil niteliğindedir. Gerekli SUÇ DUYURULARIMIZ derneğimiz ve başka derneklerle yapılmıştır."
dendi.
Bu arada Osmaneli Belediyesi konudan haberdar olduklarını, belediye avukatı ile bölgeye gidip tespit yapacaklarını açıkladı.
 

Bu haber 742 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum