Pamukova'da örnek Corona mücadelesi

Pamukova'da örnek Corona mücadelesi.. Pamukova'da sokaklar ilaçlı su ile yıkanıyor. Pamukova Belediyesi Koronavirüs tedbirleri kapsamında ilçedeki ana arterler ile vatandaşların yoğun olarak kullandığı cadde ve sokakları ilaçlı su ile yıkıyor. Ayrıca halk pazarının olduğu gün kalabalık noktalara dezenfektan otomatları konumlandırdı.

Pamukova'da örnek Corona mücadelesi
28 Mart 2020 - 13:44 - Güncelleme: 28 Mart 2020 - 14:25

Tüm dünya korona virüsüyle mücadele ederken, Türkiye'de de temizlik seferberliği başlatıldı. Virüsün yayılmasını önlemek amacıyla belediyeler sokakları, caddeleri temizlemeye ve dezenfekte etmeye  başladı. 

Pamukova Belediyesi ekipleri toplum sağlığını tehdit eden Koronavirüse karşı aldığı tedbirler kapsamında özel ilaçlarla yıkayarak, ilçede ana arterleri vatandaşların yoğun olarak kullandığı cadde, sokak ve önemli noktaları ilaçlı su ile yıkayıp dezenfekte çalışmaları yaptı. 

Ayrıca Pamukova Belediyesi ilçenin en kalabalık olduğu Çarşamba gününde halk pazarının kalabalık noktalarına dezenfektan otomatları konumlandırdı. Vatantaşlar bu noktalardan geçerken ellerini dezenfekte etmeyi ihmal etmedi.

Koronavirüs tedbirlerini en üst seviyede tutan Pamukova Belediyesi ekipleri ayrıca İlçedeki tüm sokaklarda park ve bahçelerde de ilaçla dezenfekte çalışmalarını sürdürürken, İlçede bulunan reklam tabelalarına vatandaşların evde kalmaları yönünde uyarı afişleri asılıyor.

Evde sağlık hizmetleri kapsamında 65 yaş üstü vatandaşlara sağlık hizmeti veren Pamukova Belediyesi, evde kendilerine yardım edecek yaşlıların ihtiyaçlarını da karşıla karşılıyor.

Pamukova Belediye Başkanı Güven Övün, toplum sağlığını korumak adına İlçede aralıksız çalışmalarının devam ettiğini ifade ederek “Koronavirüsü önleme ve tedbir çalışmaları kapsamında İlçemiz genelinde ilaçlı su ile dezenfekte ve hijyen çalışmalarına aralıksız devam ediyoruz. Reklam tabelalarımıza 95 yaş üstü vatandaşlarımızın evde kalması yönünde uyarıcı afişler asıyoruz. Yaşlı vatandaşlarımıza ekiplerimiz evde hizmet desteği veriyor. Ayrıca tüm ilçe halkımızı mecbur kalmadıkça evlerinden çıkmamaları konusunda gerekli uayarıları yapıyoruz “ dedi.

Bu haber 1010 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • İSTANBUL
    2 ay önce
    GÜZEL FAKAT HERKESİN ELİNİN DEĞDİĞİ BİR DEZENFEKTAN NE KADAR DOĞRU TARTIŞILIR. SENSÖRLÜ VARKEN