Reşat Dalgıç toprağa verildi

Reşat Dalgıç toprağa verildi.. Önceki gün vefat eden Geyve Halk Eğitim'in kurucu müdürü, emekli öğretmen Reşat Dalgıç toprağa verildi.

Reşat Dalgıç toprağa verildi
12 Ocak 2020 - 15:19 - Güncelleme: 12 Ocak 2020 - 15:35
Geyve'nin Hırka köyünden gelme merhum İbrahim Dalgıç'ın oğlu, Hatice Dalgıç'ın eşi, muhasebeci Fedai Dalgıç'ın,  Emine Şengül'ün (merhum öğretmen Ahmet Şengül'ün eşi) ve İş Bankası çalışanı Doğan Yıldırım Dalgıç'ın babası, Zübeyde Kılıç'ın kardeşi ve emekli bankacı Hasan Dalgıç'ın ağabeyi, merhum (fırıncı) Bahri Kılıç'ın kayınbiraderi, eski İl Genel Meclis üyesi Şükrü Çelik'in dünürü, Emirhan Dalgıç, Atahan Dalgıç, Enes Şengül ve Ali Şengül'ün dedeleri; yazılım mühendisi Ayhan Dalgıç ve vergi denetmeni Emel Güven'in amcası, Metin Kılıç, İsmail Kılıç, Yusuf Kılıç, maliyeci Adem Kılıç ve nüfus memuru Hatice Çakar'ın dayısı; Geyve Halk Eğitim'in kurucu müdürü, ülkücü camianın sevilen isimlerinden, emekli öğretmen Reşat Dalgıç önceki gün vefat etti.

79 yaşında hayatını kaybeden emekli öğretmen Reşat Dalgıç, Pamukova'nın Çardak, Geyve'nin Umurbey, Hırka ve Sarıgazi köylerinde ilkokul öğretmenliği yaptıktan sonra 1983'te Kazımpaşa İlkokulu'nda görev yaparken emekli olmuştu. Reşat Dalgıç bir süredir rahatsızlığa bağlı olarak tedavi görüyordu.

Merhumun cenazesi dün (11 Ocak 2020 Cumartesi) öğlen namazını müteakip, Geyve Merkez Sinanbey Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

Geyve.com olarak, merhuma Allah'tan rahmet kederli Dalgıç ailesine ve yakınlarına başsağlığı dileriz.
Bu haber 2665 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum