SAÜEAH'de ölümcül virüs önlemi!

Sakarya'da ölümcül virüs önlemi! Olası hastalık için SAÜEAH tahsis edildi.. Sağlık Bakanlığı, sağlık çalışanlarını bilgilendirmek için coronavirüs hakkında bir rehber yayımladı. Bu rehberde corona virüsün belirtileri, tedavisi ve korunma yöntemleri hakkında geniş bilgilendirmeler mevcut.

SAÜEAH'de ölümcül virüs önlemi!
27 Ocak 2020 - 21:24

Ayrıca rehberde 2019-nCoV hastalığı ile ilgili acil bir durumda hastaların Türkiye'deki hangi hastanelere gönderileceği de liste halinde yer alıyor. Hazırlanan listede Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi de yer aldı.

Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan Tüm dünyayı alarma geçiren coronavirüsle ilgili tedbirler alan Sağlık Bakanlığı, sağlık çalışanları için de rehber hazırladı. Tüm sağlık kuruluşlarına gönderilen o rehberde 2019-nCoV hastalığı ile ilgili detaylı bilgiler yer alıyor. Hastalığın bulaşma yolları, belirtileri ve sağlık çalışanları tarafından hastalığın nasıl tanınabileceği, karantina aşamaları anlatılıyor. Rehbere göre Çin Halk Cumhuriyeti'nde bulunmuş olmak, hastalık açısından çok büyük bir risk nedeni.

Virüs vakalarının rastlandığı ülkelere gidecekler için de yapılması gerekenler rehberde yer veriliyor. Yabani hayvanlardan uzak durmak, elleri sık sık yıkamak ve insanlarla temastan kaçınmak bu tavsiyeler arasında.

Rehberde en dikkat çeken başlıklardan biri de 2019-nCoV hastalığı ile ilgili acil bir durumda hastaların Türkiye'deki hangi hastanelere gönderileceği. Listede toplam 25 hastane bulunuyor.Hasteneler arasında Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'de bulunuyor. (Medyabar.com)

Bu haber 1027 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum