Taraklılı yaşayan Nasreddin Hoca'ya Corona teşhisi

Taraklılı yaşayan Nasreddin Hoca, Corona tedavisi görüyor.. Hasan Çolak hocanın korona testi pozitif çıktı.

Taraklılı yaşayan Nasreddin Hoca'ya Corona teşhisi
04 Nisan 2020 - 12:10

Orhan Cami'nin emekli müezzinlerinden Hasan Çolak'ın rahatsızlığı nedeniyle kaldırıldığı hastanede Kovid-19 test sonuçlarının pozitif çıktığı öğrenildi.

Sakarya'nın tanınmış hocalarından Orhan Camii emekli müezzini Taraklılı Hasan Çolak, bir süre önce rahatsızlanınca Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alındı. 

Çolak'ın hastanede yapılan Kovid-19 testlerinin pozitif çıktığı belirtildi. 

Yaşayan Nasreddin Hoca olarak da bilinen Hasan Çolak'ın yaşadığı bu süreçle ilgili açıklamalarda bulunan yazar Fahri Tuna yaptığı açıklamada;
"Hâfız hasan çolak'tan güzel haber var: mide bulantısı ve kabızlık gibi basit iki sebepten geçen cuma hastaneye muayene olmaya giden çolak hoca'nın, doktorların 'hazır gelmişken ona da bir bakalım' deyip yaptığı koronavirüs testi pozitif çıkınca bir haftadır normal serviste tedbiren tutulduğu biliniyordu.

Öte yandan beş gündür telefonu, çalmasına rağmen açmayan hasan hoca, biz sevenlerini endişelendirmişti. az önce hastane içinden alabildiğimiz bilgiye göre, hâfız Hasan Çolak'ın durumu oldukça iyi. Ateş ve solunum problemi bulunmuyor. Hatta hemşirelerle şakalaşıp şarkılar bile söylüyormuş zaman zaman. 74 yaşında olup az da olsa kalp rahatsızlığı nedeniyle bir süre daha hastanede tutulmaktaymış. arayıp çaldırdığımızda ise telefonuna bakıp hiç ama hiç kimseye açmamayı tercih ediyormuş. Uzun lafın kısası; hâfız hasan çolak gayet iyi durumda dostlar. üç beş gün sonra taburcu olup evine dönebilme ihtimali yüksek"
dedi.

Bu haber 1679 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum