Son Yorumlar
Avcı ailesin baba acısı.
Başı Sağolsun
Amcamız iyi birisiydi. Allah rahmetiyle muamele etsin. Avcı ailesinin ...
Yorumu Oku

Geyve Rüzgar Santrali satılıyor
Kriz
:roll Normal yani
Yorumu Oku

Geyve Belediye Meclisi'nde konuşulanlar
Kaldırım çilesi
Hiçbir yerde Kaldırımdan yürüyemiyoruz yolun ortasından gidiyoruz bu i...
Yorumu Oku

Geyve Belediye Meclisi'nde konuşulanlar
Dogrucu davut54
BU SAYGISIZLIGI CIMERE SIKAYET EDELIM BRN ETTIM GORUNTULU OLARAK COK O...
Yorumu Oku

Geyve Belediye Meclisi'nde konuşulanlar
Layikiz
KALDIRIM ISGALI GEYVENIN BASIBOS BIR YONETIM TARAFINDAN YONETILDIGINI ...
Yorumu Oku

 
Yüce'den, esnaflara özür yemeği
Cumartesi, 10 Ağustos 2019

Ekrem Yüce'den, esnaflara özür yemeği.. Yüce, esnafla bir araya geldi. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, bayram öncesi yemekli buluşmada bir araya geldiği Sakarya Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (SESOB) üyelerinden özür dileyerek buzları eritti.

Yerel seçimler sonrası makamına "Hayırlı olsun" ziyaretine giden SESOB yönetim kurulu üyeleri 3-4 saat beklemesine rağmen, yoğunluktan dolayı Ekrem Yüce ile görüşememiş, bu tavır karşısında esnaf üyeleri durumu protesto edip Büyükşehir binasını terk etmişti.

Bu olayın ardından Ekrem Yüce, SESOB Başkanı Hasan Alişan ve Yönetim Kurulu üyelerinden özür dileyerek üzüntüsünü dile getirmişti.

Bayram öncesi Ormanpark'ta düzenlenen yemekli toplantıda Ekrem Yüce ile SESOB üyeleri bir araya geldi.

Buluşmada konuşan Yüce, esnaflığın insanlık tarihi kadar eski olduğunu söyledi.  Türk kültüründe esnaflığın ayrı bir önemi haiz olduğunu ifade eden Yüce, "Bir yerde esnafın işleri ne kadar iyiyse istihdama o kadar faydası vardır, üretime o kadar katkısı vardır, piyasalar o kadar rahattır, ülke ekonomisi o denli büyük, o denli iyi demektir. Belediye olarak biz de esnafımızın huzurunu ve refahını çok önemsiyoruz. Sorunları birlik ve dirlik içerisinde çözeceğimize inanıyorum. Şehrimizi hep birlikte marka şehir yapmak için elimizden geleni gayreti sizlerle beraber göstereceğiz." ifadelerini kullandı.

SESOB Başkanı Hasan Alişan da görevlerinin esnafın sorunlarını çözmek olduğunu aktardı.

Esnaflar için bayramların önemli bir fırsat olduğunu dile getiren Alişan, "Sakarya'da üretilen hizmet ve kalitenin ölçülebilirliği yoktur. En üst seviyede hizmet veriyoruz çünkü Sakarya halkı daha iyisine layık ve bilinçli bir halk olduğu için buna ayak uydurmak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Bayram bizim için fırsattır. Özellikle Sakarya halkında beklentimiz şudur, zor zamanda özel ve mutlu günlerinde yanlarında olan esnaf arkadaşlarımızın bir fırsat olarak görülen bayramlarda ticari olarak ziyaret edilmesini bekliyoruz. Biz bayrama hazırız, ekonomimizin canlanması için hazırız." şeklinde konuştu.

Alişan, ekonomik döngüde esnafların rolünün güçlenmesi için vatandaşlar tarafından desteklenmesi gerektiğini de sözlerine ekledi.

 

Sakarya Haberleri hakkındaki diğer yazılar
Gösterim: 676 | E-posta

İlk Yorumu Siz Yazın
RSS Yorumlar

Yorum Yaz
  • Lütfen Yorumlarınız Haberin Konusuna Uygun Olsun.
  • Kişisel Sözlü Kelimeler Silinecektir.
Adınız:
Başlık:
BBCode:Web AddressEmail AddressBold TextItalic TextUnderlined TextQuoteCodeOpen ListList ItemClose List
Yorum:Güvenlik Kodu:* Code
Bu Habere Yazılan Yorumlar Hakkında E-Posta Aracılığıyla Bilgilendirilmek İstiyorum

Yazdır E-posta
 
 
 
© 2000-2019 Geyve.com Sitedeki içeriğin tarafımızca oluşturulan kısmı kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Sitede kullanılan grafiklerin ikinci şahıslarca kullanılması yasaktır. Yer alan yorumlar ve haberlerden yazarları sorumludur.