Berberler destek bekliyor

Berber esnafı devletten destek bekliyor.. Coronavirüs tehlikesi nedeniyle faaliyetleri durdurulan berberler, devletten destek bekliyor.

Berberler destek bekliyor
23 Mart 2020 - 15:18 - Güncelleme: 23 Mart 2020 - 15:21

Berberler Odası Başkanı Haluk Hacıoğlu sosyal medyadan yaptığı açıklamada, "Evet dün itibari ile İçişleri Bakanlığımızın genelgesi ile tüm berber kuaför güzellik salonları kapandı.

Tabiki dünyamızı ve Türkiyemizi de esir almış olan koronovirüs adı altındaki hastalık, tüm vatandaşlarımızı başta biz esnaflarımızı derinden sarsmış ve büyük bir sıkıntıya sokmuştur. Malumunuz dükkanlarımız. Kira, SGK, BAĞKUR gibi elektrik su doğalgaz ve benzeri kullanmış olduğunuz günlük konular. Sadece dükkanda kullanmış olduğumuz değil ! Bakın ev kirası evimizde kullanmış olduğumuz doğalgaz su elektrik, hepsinden öte esnafımızın farklı yerlerden kullanmış olduğu kredi ‘ler var . Ne kadar evde kalacağımız belli değil. Hastalığın nasıl bir cerayat içersinde olacağını devletimiz daha iyi biliyor ve insallah bu kahır’eksenindeki rahatsızlığı allahın izni ile yok edeceğiz. Şimdi iş devletimizdedir en başta esnafımızı rahata erdirecek yasaları bir an önce refaha kavuşturma adına tüm esnafımıza devletimizin bir kolaylığı olucak ve gerekeni yapıcağına gönülden inanmaktayız. Rabbim milletimizi devletimizi hertürlü kötülüklerden korusun " diye yazdı.

Bu haber 1317 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Geyve Köylüsü
  2 ay önce
  Kardeşim siz, cengiz inşaat mısınız, Kolin mi, Limak mı, yoksa Kalyon inşaat mı? Devlet size saç kesme garantisi mi verdi. Hele Geçiş garantili otoyolların, havaalanlarının, köprülerin paraları bir ödensin bakalım açlıktan, sıtmadan, koleradan, koronodan ölmez iseniz sıra size gelir bir gün.
 • Kuaför by 54
  2 ay önce
  Ozaman senin anlatmana göre tüm ber berler kapatsın öylemi abuk sabuk şeyler yazma böyle bizimde bakmakla olduğumuz ailemiz var para kazanamazsak çalışamazsak ailemize nasıl bakacağız ev kira dükkan kira tabi parası olana herşey kolay gelir yanlış düşünüyorsun sadece kuaför ler deyil tüm esnaf arkadaş larımız şuan siftasiz dükkan kapatıyor git de onlara sor bakayım sana ne diyecek ödemeler var ama kimse ödeme yapamıyor onun için sen birdaha düşün derim herkeze huzurlu sağlıklı günler dilerim
 • Geyve Köylüsü
  2 ay önce
  Berberler ne desteği bekliyormuş? Suriyeli misin? Göçmen misin? Sabredeceksin, şükredeceksin, sabır ve dua ile süreci atlatacaksın. Elin gâvuru vatandaşına milyarlarca dolar aktarıyormuş da, sosyal devletin gereği buymuş da mış mış...Devletin imkanı olsa vatandaşına yardım etmez mi? Para yok kardeşim anlamıyor musunuz? Geçiş garantisi verilen köprüler, otoyollar, havaalanları bomboş. Cengiz inş. Limak, Kolin, Kalyon, Bayburt grup var sırada...Onlara desteği verelim, artarsa size de veririz. Siz şimdilik şükredin, sabredin, dua edin. Açlığı, yoksulluğu aklınıza getirmeyin. Akşamları salâ okunacak, ölümü, öbür dünyayı düşünün. Boşverin dünya işlerini. Dünya işleri ile birileri ilgilenir. Sakın isyan etmeyin, sorgulamayın, aklınıza kötü şeyler getirmeyin...