"Geyve için çok kötü olabilir"

Geyve için çok kötü olabilir.. Bu uyarı Geyve'den.. Geyve'den yazan bir vatandaşımız ilçede pek çok kişinin maske takmadığını ve sosyal mesafe kuralına uymadığını belirtti.

"Geyve için çok kötü olabilir"
03 Haziran 2020 - 13:13 - Güncelleme: 03 Haziran 2020 - 13:25

Corona virüs salgını nedeniyle ülke genelinde ve Geyve'de yaklaşık 2 buçuk aydır sürdürülen kısıtlamalar 1 Haziran 2020 Pazartesi gününden beri normalleşme sürecinin ilk etabına geçilmişti.

Bu normalleşme sürecinde maske takılması ve sosyal mesafenin korunması gerektiği her defasında yetkililerce hatırlatılmasına rağmen Geyve'de vatandaşların Corona öncesi gibi maske takmadığı ve yakın temasta bulunduğu bildirildi.

Dün Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir'in de Geyve'de kurallara uyulmadığına dair bir açıklaması olmuştu.

Geyveli bir vatandaşımızın yazdığı mesajı sizlerle paylaşıyoruz. 

"Geyve'de bir çok kişi maskesiz ve sosyal mesafe kurallarına uygun hareket etmiyor. Bu rehavet hayra alamet değil. Corona virüs tehdidi henüz geçmiş değil, bu yeni normalleşme sürecini vatandaşlarımız istismar ediyor. Bu durum hem ülkemiz, hem ilçemiz için ilerisi çok kötü olabilir. İkinci dalgayı bu kadar hafif atlatamayabiliriz. Vatandaşlarımızdan ricam sağlıkçılarımızın, devletimizin vermiş olduğu bunca emeği boşa çıkarmayalım. Biraz daha dikkat, biraz daha tedbir".

Geyve.com

 


Bu haber 4773 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum