İşte Ali Babacan'ın partisini Sakarya'da teşkilatlandıracak isim

Ali Babacan'ın partisinin Sakarya teşkilatlanmasından sorumlu kişi belli oldu.. 2002-2015 yılları arasında 13 yıl Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri ve Ekonomi Bakanlığı yapan Babacan Ali Babacan'ın kurduğu Demokrasi ve Atılım Partisi'nin Sakarya teşkilatlanmasından sorumlu olan kişi belli oldu.

 İşte Ali Babacan'ın partisini Sakarya'da teşkilatlandıracak isim
03 Haziran 2020 - 11:22

13 yıl ard arda bakanlık görevi yaptıktan sonra partisinden de istifa eden Ali Babacan, Demokrasi ve Atılım Partisi'ni kurarak siyasi hayatına geri döndü. Koronavirüs salgını sebebiyle parti çalışmalarını yavaşlatan DEVA Partisi tekrar çıkış yaparak gözleri üzerine çekti.

Sosyal medya üzerinden parti çalışmalarını yürüten Ali Babacan'ın il teşkilatlanmasında nasıl bir yol izleneceği merak ediliyordu. Bir diğer yeni kurulan parti olan Ahmet Davutoğlu'nun liderliğini yaptığı Gelecek Partisi il teşkilatlanmasını yavaş yavaş tamamlayarak bitirmek üzere iken DEVA partisi'nde teşkilatlanma yapısı ile ilgili ses çıkmaması merak ediliyordu.

Dün gece DEVA Partisi resmi sosyal medya hesabından il teşkilatlanmalarından sorumlu olan kişileri açıkladı. 7.bölge olarak açıklanan Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu illerinin teşkilatlanmasından sorumlu kişiler Candan Karlıtekin, Yasemin Bilgel, Ali Ufuk Yaşar, Cem Avşar, Ömer Rifat Gencal oldu.

7.bölgenin teşkilatlanmasından sorumlu başkanı ise Candan Karlıtekin olduğu açıklandı.

Partinin resmi sitesindeki teşkilatlanma haritasında Sakarya iline tıklandığında teşkilatlanma çalışmasının başladığı yazılıyor.

DEVA Partisi ikinci bir duyuru yaparak şu ifadeler kullanıldı; ''Partimiz adına il ve ilçelerde bağış toplamaya yetkili hiçbir kişi yoktur. Partimize bağışlar sadece http://devapartisi.org'dan kredi kartı ile ya da web sitemizde yazılı IBAN numarasıyla banka hesabımıza yapılmaktadır.'' (Medyabar.com)

Bu haber 853 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum