Sakarya'da son durum... Sayıları artıyor!

Sakarya'da koronavirüs şüphesiyle hastanede test yapılan hasta sayısının 3 bine yaklaştığı öğrenildi. Vaka sayısıyla ilgili bilgi verilmezken, sayıları artan sağlık personeli Toyota ve SEAH'ta büyük bir mücadele veriyor

Sakarya'da son durum... Sayıları artıyor!
29 Mart 2020 - 14:20


Sakarya'da salgınla mücadele kapsamında her birim ayrı ayrı sıkı bir çalışma yürütüyor. Kendisinde koronavirüs şüphesi gören vatandaşlar karantina hastaneleri Toyotasa Acil Yardım Hastanesi ve Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi(SEAH)'n başvuruyor. Burada ilk müdahale çadırına alınan vatandaşlardan virüs belirtisi görülenler karantina bölümüne gönderiliyor. İki hastanede son günlerde büyük bir yoğunluk yaşandığı öğrenildi.
TEST SAYISI ARTIYOR
Koronavirüs şüphesiyle hastaneye başvuranların sayısı artık binlerle ifade ediliyor. Sakarya'da bu iki hastaneye gidip, belirti gösterdiği için karantinaya alınan hasta sayısının 3 bine yaklaştığı belirtildi. SEAH ve Toyota'da oluşturulan karantina bölümlerinde yatışı yapılan bu hastaların numuneleri Ankara'ya gönderildi. Hastanede ve Ankara'da teste alınan 3 farklı numuneden sonucun ise 24 saat içinde alındığı kaydedildi. Test yapılan 3 bin hastanın bir çoğu için sonuç alındı. Ancak vaka sayılarıyla ilgili Sakaryalı yetkililer henüz bir açıklama yapmadı.
BEKLENEN CEVAP BAKANDA
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son yaptığı toplantıda gazetecinin "İl il vaka sayıları açıklanacak mı?" sorusuna "Önümüzdeki günlerde bununla ilgili bilgilendirme yapmış oluruz" cevabını vermişti. Tüm Sakarya'nın beklediği "Kaç vakamız var?" sorusunu Koca cevaplayacak. Konuyla ilgili bilginin ne zaman verileceği ise henüz bilinmiyor.
ACİL KAPANDI
Öte yandan koronavirüsle mücadelede poliklinik ve servislerin kapatıldığı SAÜEAH'ta bir gelişme daha yaşandı. Hastanede acil servis de kapatıldı. Buraya getirilen hastaların artık şehirdeki diğer devlet ve özel hastanelere sevk edildiği öğrenildi. Toyota'dan sonra SEAH'ta artık tam kapasiteyle koronavirüs için çalışmaya başladı 
SAKARYA YENİHABER

Bu haber 997 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum